Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - ПОСТ ЕКСПРЕС МАКЕДОНИЈА ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ПОСТ ЕКСПРЕС МАКЕДОНИЈА ДОО

Со цел проширување на тимот за продажба Пост Експрес Македонија
распишува оглас за следната работна позиција:

Оглас бр.013 МАГАЦИОНЕР
Реон Скопје​

Опис на работната позиција:

 • Прием на роба во магацин
 • Водење евиденција при прием на роба (контрола на квалитет и количини на примена роба)
 • Правилно одржување и складирање на постоечката роба во магацин
 • Подготовка на роба за достава
 • Вршење утовар и истовар на роба при прием и издавање во комуникација со другите колеги од логистика
 • Вршење попис и издавање на роба со користење на службена документација
 • Одржување и функционално користење на магацинскиот простор


Потребно образование, работно искуство и квалификации:

 • Добри вештини за координација и ориентација во простор
 • Високо ниво на одговорност и концентрација
 • Упорност, истрајност и совесност во работењето
 • Предност имаат апликантите со претходно работно искуство во логистика и магацинско работење


Ние нудиме:

 • Одлични услови и тимска работа во средина со амбициозен и професионален тим;
 • Континуирана обука од страна на компанијата
 • Почетна плата 20.000 денари

Доколку имате желба да бидете и Вие дел од нашиот успешен тим, испратете го Вашето CV (име и презиме на апликантот) преку полето Брза Апликација, со назнака на позицијата или бројот на огласот за кој аплицирате или јавете се на телефонскиот број 076/360-005.

Во најбрз можен рок ќе бидете контактирани и информирани за сите потребни информации од страна на нашиот тим.

Ве очекуваме!
Ваш Пост Експрес!


​www.postexpress.mk

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде