Vrabotuvanje.com - Овластен сметководител за внатрешно сметководство - Скопје - СОКО ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Овластен сметководител за внатрешно сметководство

Скопје

Рок за пријавување:

 • СОКО ДООЕЛ

Претпријатие со 25 годишна традиција во производство на сокови, 
со пласман на 25 пазари во светот, кое брои над 50 вработени,

СОКО Горица дооел Скопје

има потреба  од кандидат за следната позиција:

ОВЛАСТЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ ЗА ВНАТРЕШНО СМЕТКОВОДСТВО  – 1 лице

 

Потребни квалификации:

 • Високо образование-Економски факултет
 • Поседување на лиценца за овластен сметководител
 • Претходно работно искуство на иста позиција од минимум три години
 • Одлично познавање на работа со компјутер (MS Office)
 • Познавање на англиски јазик
 • Поседување на возачка дозвола Б категорија

Одговорности и задачи:

 • Комплетно водење на сметководственото работење и контрола на истото
 • Контрола на книжење на финансиската и материјална документација
 • Изготвување на завршни годишни сметки
 • Пресметка на ДДВ и данок на добивка
 • Разновидни сеопфатни сметководствени активности во согласност со сметководствените стандарди и принципи, како и со сите релевантни законски и регулативни прописи
 • Подготовка на финансиски извештаи
 • Уредно водење на документацијата во согласност со имплементираните стандарди за квалитет во компанијата
 • Комуникација со сите релевантни државни институции

Способности и професионални вештини:

 • Одлични организациски и комуникациски способности
 • Способност за работа под притисок и кратки рокови
 • Способност за тимска и индивидуална работа
 • Систематичен пристап при работењето, ориентација кон детали
 • Поседување на висок интегритет и лојалност
 • Иницијативност, посветеност и амбициозност
 • Почитување и примена на пропишаните процедури и интерни акти на компанијата
 • Подготвеност за работа во динамична работна атмосфера.
 
Претпријатието е лоцирано во нас. Драчево, Скопје.
Се молат сите заинтересирани кандидати да го испратат своето CV на: hr@soko.com.mk, со назнака: “ЗА ОВЛАСТЕН СМЕТКОВОДИТЕЛ”
 
Ќе бидат контактирани само кандидатите, кои ќе влезат во потесен избор.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде