Vrabotuvanje.com - Бравар – заварувач - Скопје - ЛИБЕРТИ АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Бравар – заварувач

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИБЕРТИ АД Скопје

 

Либерти Скопје, дел од Либерти Стил Групацијата, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани котури и табли, поцинкувани котури и табли и пластифицирани котури, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар. 
 
Со цел проширување на нашиот тим, ги повикуваме сите заинтересирани лица да аплицираат за отворената позиција во нашата компанија: 
 
БРАВАР – ЗАВАРУВАЧ
 
Клучни одговорности и задачи:
 • Врши демонтажа, поправка и монтажа на машински компоненти и делови
 • Врши тековни и превентивни прегледи на крановите 
 • Активно учествува во отстранувањето на дефекти од машинска природа кои настануваат на крановите 
 • Активно учество во плански активности иремонти на кранови (замена на тркала, сајла, монтажа и демонтажа на редуктори и на други машински делови, итн)
 • Се служи со апарат за заварување и изработува разни делови потребни за нормална работа на крановите
 • Правилно ги употребува алатите и помошните средства при демонтажа, санација и монтажа на опремата како и при заварување 
 • Ги спроведува мерките за заштита при работа, пожар и екологија 
 
Потребни квалификации:
 • Средно стручно образование
 • Работно искуство од мин. 3 години во областа
 
Личен профил:
 • Професионална експертиза
 • Можност за работа на висина
 • Строго почитување и примена на стандардите за Здравје и Безбедност при работа
 
Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Брза Апликација со назнака “Апликација за Бравар-Заварувач“
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Производство и Занаетчиство изнесува 24.798 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде