Vrabotuvanje.com - Оператор на кран (Внатрешен транспорт) - Скопје - ЛИБЕРТИ АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Оператор на кран (Внатрешен транспорт)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИБЕРТИ АД Скопје

 

Либерти Скопје, дел од Либерти Стил Групацијата, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани котури и табли, поцинкувани котури и табли и пластифицирани котури, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар. 
 
За потребите на нашето производство, имаме 1 (една) отворена позиција во одделот Внатрешен транспорт.

 
ОПЕРАТОР НА КРАН (ВНАТРЕШЕН ТРАНСПОРТ)

 
Клучни одговорности и задачи:
 • Одговорен за управување со кран на сите линии согласно сертификатите кои ги поседува
 • Правилно ракува со командата на кранот
 • Зема, става и утоварува котури
 • Утоварува, истоварува и поставува валци на количките за валци
 • Влече трака и резервни делови
 • Дига отпаден материјал во корпи за отпад
 • Дига и поместува разни предмети по потреба
 • Дига и префрлува разни предмети по барање на одржувачките служби
 • Прави визуелна редовна проверка на исправност на кранот (пред отпочнување и по завршување на работата)
 • Се грижи и ги информира соодветните лица за одржување на крановите за сите евентуални недостатоци на кранот
 • Води кранска книга за евиденција и недостатоци на кранот
 • По потреба го заменува сигнализерот
 • По потреба работи со клешта за пакети и котури
 • Ги спроведува мерките за заштита при работа, пожар и екологија
 • Врши и други бизнис задачи по барање на неговиот/нејзиниот претпоставен
 
Личен профил:
 • Професионална експертиза
 • Можност за работа на висина
 • Можност за работа во смени
 • Строго почитување и примена на стандардите за Здравје и Безбедност при работа
 
Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Брза Апликација со назнака “Апликација за позиција – Оператор на кран“.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде