Vrabotuvanje.com - Специјалист за човечки ресурси - Скопје - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за човечки ресурси

Скопје

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

                                  

ВРАБОТУВАЊЕ ОНЛИНЕ ДОО
За потреби на клиент – регионална компанија со дејност трговија со малопродажни објекти, објавува оглас за регрутирање на професионални кадри – потенцијални кандидати за позицијата:

Специјалист за човечки ресурси​​

 

РАБОТНИ ОБВРСКИ:

 • Евиденција на слободни работни места;
 • Целосно спроведување на процесот на интервјуирање, селекција и вработување (регрутација и селекција);
 • Комплетирање на процесот на вработување со спроведување на пријави и одјави на вработени до Агенцијата за вработување;
 • Евиденција на боледувања;
 • Подготовка на сите документи што произлегуваат од работен однос (договори, решенија за одмор, потврди, здравствено осигурување, пензиско осигурување);
 • Подготовка на плата (комплетирање на целиот процес);
 • Изработка на месечни и годишни извештаи за трошоци поврзани со плата;
 • Планирање и изработка на буџет за плати на годишно ниво, вклучувајќи и ребалансирање на буџет.


КВАЛИФИКАЦИИ И СПОСОБНОСТИ:

 • Високо стручно образование;
 • Работно искуство на иста/слична позиција ќе се смета за предност;
 • Познавање на англиски јазик – напредно ниво;
 • Познавање на Microsoft Office пакетот – напредно ниво.
   

Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете Ваша апликација со Професионална биографија преку полето "Брза Апликација" со назнака за позицијата "Специјалист за човечки ресурси", најдоцна до 25.10.2020 година.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде