Vrabotuvanje.com - Доставувачи на поштенски пратки - писма - Скопје - ДЕЛЦО ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Доставувачи на поштенски пратки - писма

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДЕЛЦО ДООЕЛ


Eдинствената специјализирана компанија за достава во Македонија има потреба од 

 ДОСТАВУВАЧИ НА ПОШТЕНСКИ ПРАТКИ - ПИСМА
 
Квалификации:
 • Минимум средно образование
 • Одлично познавање на градот Скопје и околните места
 • Искуство со теренска работа
 • Физичка спремност
 • Искуство со управување на велосипед
 • Искуство со користење на мобилен уред
Опис на работни задачи:
 • Достава на поштенски пратки - писма на терен пеш
 • Водење на евиденција и план за доставени, превземени и вратени пратки
 • Активно пребарување на теренот во врска со дополнителните информации и податоци за адресите и известување за истите со пополнување на извештаи и останати потврди за извршена достава
 • Преглед на извештаите на дневна база
 • Активна поддршка на тимот во дадениот реон
Доколку сакате предизвик, лесно се прилагодувате, имате позитивен и професионален пристап кон работата
Ве молиме испратете ја Вашата апликација (CV) со назнака со назнака „ Доставувачи на поштенски пратки - писма “,
преку полето Брза Апликација
 

Напомена:

 • САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
 • Апликациите без назнака нема да бидат разгледани!
 • Потребно е кандидатот да е со место на живеење за реонот за кој аплицира.
   
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде