Vrabotuvanje.com - Комерцијалист за хорека каналот - Скопје - ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист за хорека каналот

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО

ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО СКОПЈЕ има потреба од:

Комерцијалист за Хорека каналот - 1 (еден) извршител
за ПОДРАЧЈЕТО НА Скопје​

Услови:

 • Завршено средно образование, ВСС ќе се смета за предност,
 • Претходно работно искуство од најмалку 3 години во трговија со прехранбени производи во реонот на Скопје,
 • Искуство со компјутерска работа, активно работење со MS Office,
 • Возачка дозвола Б категорија (активен возач).


Личен профил:

 • Одлични комуникациски и преговарачки вештини,                
 • Мотивирана и стабилна личност,
 • Флексибилност за работа на терен,
 • Способност за индивидуална и тимска работа,
 • Деловна култура.


Одговорности и задачи:

 • Позиционирање и грижа за производите во продажните објекти,
 • Генерира и проследува нарачки до производителот,
 • Развивање и одржување на односите со клиенти,
 • Грижа за пласман на производите, се со цел за подобрување на нивна продажба.

Вашата професионална биографија (CV) и писмо за мотивација можете  да ги  испратите преку полето Брза Апликација, со  задолжителна ознака  “За оглас за Комерцијалист”.
 

Напомена:

Кандидатите кои не ги исполнуваат бараните услови кои се наведени во огласот да не аплицираат.
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде