Vrabotuvanje.com - Раководител на подружница (Василево) - Василево, Струмица - ЕЛЕКТРОЕЛЕМЕНТ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководител на подружница (Василево)

Василево, Струмица

Рок за пријавување:

 • ЕЛЕКТРОЕЛЕМЕНТ

Друштвото Електроелемент ДОО има потреба за вработување на работници
за следните работни места во седиштето на друштвото:
 

Раководител на подружница: ЕЛЕКТРОМЕТАЛ Василево


 
Клучни одговорности:
 • Продажба, обезбедување на најдобра услуга за потрошувачи
 • Навремено изложување на стока и ажурирање на цените
 • Проверка на прометот
 • Планирање на смени и број на вработени
 • Контрола на редовноста на вработените
 • Обука на нови вработени
 • Постапување по поплаки од клиентите
 • Грижа а уредност на просторот за продажба
 • Следење и управување со профитабилноста на продавниците (управување со трошоците во продавниците во дадениот буџет)
 • Планирање и буџетирање на приходите и профитабилноста на продавницата
 • Одговара за залихата во маркетот
Потребни квалификации:
 • Место на живеење Струмица
 • ВСС (предност ќе имаат кандидатите со технички факултет)
 • Работно искуство минимум 3 години во малопродажба на електро и неелектро        материјали, група на производи: кабли и кабловски прибор, автоматика, бакелитарија, расвета, водовод, санитарија, електричен алат,хемија
 • Задолжително познавање на компјутери (MS Office), работа со база на податоци
 • Возачка дозвола ,,Б" категорија (активен возач)
 • Задолжително познавање на англиски јазик
 • Комуникативност
 • Одговорност
 • Организираност
 • Способност за тимска работа
Нудиме:
 • Пријатна работна атмосфера
 • Редовен работен однос и солидни примања
 • Можност за бонуси
Вашето CV, доставете го преку полето Брза Апликација или на адреса Електроелемент ДОО Скопје ул. Перо Наков бр.25  со назнака на работното место за кое конкурира најдоцна до 30.11.2020 година.
 
Напомена
Контактирани ќе бидат само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг.
Некомплетните и ненавремени апликации како и апликации без назнака нема да се разгледуваат. 

 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Менаџмент изнесува 39.113 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде