Vrabotuvanje.com - Сервисер на ИКТ опрема - Скопје - ФОРНЕТ ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сервисер на ИКТ опрема

Скопје

Рок за пријавување:

  • ФОРНЕТ ДООЕЛ
  • Адреса: бул.В.С.Бато бр 30/3, 1000 Скопје
  • Веб страна: http://www.fornet.com.mk

 


ФОРНЕТ е компанија основана 1999 година. Во своето долгогодишно работење зад себе имаме голем број на успешно завршени проекти. Задоволството на клиентите придонесува да еднаш воспоставените релации со тек на време бидат продлабочувани и доведуваат до постојан развој на соработка и препорака кај нови клиенти. Со тоа ФОРНЕТ во текот на годините бележи постојан стабилен раст и развој. 

ФОРНЕТ има потреба од следната работна позиција:

Сервисер на ИКТ опрема

Потребни квалификации:

  • Средно образование;
  • Претходно работно искуство со сервис на компјутери или админстратор на компјутерски мрежи ќе се смета за предност;
  • Поседување сертификат за администрирање на Microsoft сервер или други оперативни системи ќе се смета за предност;
  • Возачка дозвола Б – категорија.

Опис на работна позиција:

  • Сервис на хардвер и софтвер и соодветни подесувања и администрација на компјутерски системи.

Плата: 

  • Почетни месечни примања во висина од 20.000,00 мкд (просек 25.000,00 мкд).

Работата е организирана и целосно спроведена согласно законските прописи што значи придонеси на полна плата, одмор согласно закон и почитување на пропишани мерки за БЗР.

Работиме за потребите на двата најголеми телекомуникациски оператори МТ и А1. Лица кои се склони за напредок, се нотираат и им се дава соодветна обука за кариерен напредок.

Место и време на извршување на работата: 

  • Територија на Скопје; Oд 08:00-16:00 часот (понеделник-петок).

Ако ги исполнувате нашите барања и сте заинтересирани за позицијата, Ве молиме испратете своја биографија преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде