Vrabotuvanje.com - Послужувач/ка во кантина - Кичево - LL GOURMET
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Послужувач/ка во кантина

Кичево

Рок за пријавување:

 • LL GOURMET


ПОСЛУЖУВАЧ/КА ВО КАНТИНА
Реон: Кичево (1 извршител)

 

Профил на кандидатот:

 • Завршено минимум средно образование.
 • Самоиницијативност.
 • Тимски дух.
 • Високо развиена свест за лична хигиена.
 • Одговорност и совесност во извршувањето на работните задачи.
 • Претходно работно искуство во угостителска област ќе се смета за предност.

Опис на работни задачи и одговорности:

 • Врши прием и послужување на храната во кантина согласно утврдените нормативи и дадени упатства за работа.
 • Соработува со останатите вработени  во кантина.
 • Ги почитува правилата и процедурите за работа.
 • Се грижи за  хигиената во кантината и ги почитува HACCP стандардите за безбедност и квалитет.

На кандидатот му нудиме:

 • Работа во пријатна, пријателска и динамична работна средина.
 • Можност за понатамошен професионален развој.
 • Работен однос заснован на определено време, со можност за продолжување.
 • Работно време  40 часа неделно, од понеделник до петок.
 • Обезбеден топол оброк.
Доколку сте сигурни дека ја поседувате потребната амбиција, желба за успех и страст да се приклучите кон нашиот успешен тим, и сте спремни да ги користите извонредните можности за професионален развој кои ние ги нудиме, испратете ја вашата кратка биографија CV преку полето Брза Апликација со назнака “Послужувач/ка  во кантина”.
 
 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Туризам и Угостителство изнесува 20.094 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде