Vrabotuvanje.com - Електричар - Скопје - ЛИБЕРТИ АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИБЕРТИ АД Скопје

 
Либерти Скопје, дел од Либерти Стил Групацијата, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани котури и табли, поцинкувани котури и табли и пластифицирани котури, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар. 
 
За потребите на нашето производство, имаме 1 (една) отворена позиција во одделот Одржување на кранови.
 
Електричар (оддел Одржување на кранови)

 
Клучни одговорности:
 • Врши демонтажа, поправка и монтажа на електрични компоненти и делови
 • Врши тековни и превентивни прегледи на крановите 
 • Внимава на состојбата на опремата во поглед на електричната исправност и поставеност
 • Активно учествува во отстранувањето на дефекти од електро природа кои настануваат на крановите 
 • Изведува електрични инсталации 
 • Врши промена на утикачи и утикачни кутии, промена на сијалици, осигуричи, контрола на температура на лежаи на мотори, контрола на температура на трансформатори, контрола на ниво на уље и досипување, чистење на електрични мотори, нисконапонски табли и друга електрична опрема
 • Активно учество во плански санации и ремонти на крановите 
 • Ги извршува сите административни работи (извештаи, внесувања, известувања, итн) согласно процедурите за работа 
 • Се грижи за хигиената (чистотата) во својата смена и истата ја предава исправна на наредната смена
 • Ги спроведува мерките за заштита при работа, пожар и екологија 
 
Потребни квалификации:
 • ССС 
 • Работно искуство од мин. 2 години
Личен профил:
 • Професионална експертиза
 • Можност за работа во смени и работа на висина
 • Строго почитување и примена на стандардите за Здравје и Безбедност при работа
 
Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Брза апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде