Vrabotuvanje.com - Општ работник на градилиште - Валандово и околината – Удово, Јосифово, Пирава, Миравци - СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Општ работник на градилиште

Валандово и околината – Удово, Јосифово, Пирава, Миравци

Рок за пријавување:

 • СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД

Друштво за производство и услуги СПОРТ-ЛАИФ ТРЕЈД ДОО Скопје за
потребите на својата сестринска компанија

Објавува оглас за следната работна позиција
 
ОПШТ РАБОТНИК НА ГРАДИЛИШТЕ
(За Валандово и околината – Удово, Јосифово, Пирава, Миравци)

 

Работни задачи и одговорности:
 • Врши подготовка на градилиштето, преку подготовка на материјали и алати за работа
 • Врши склопување и рушење на барикади, привремени конструкции и скелиња
 • Ги следи инструкциите за и се консултира со надредениот за плановите за градба и ги извршува зададените задачи навремено и ефикасно
 • Им помага на останати вработени доколку има потреба и се бара негова помош
 • Помага при транспорт и ракување со градежните машини и опремата
 • Врши проверка на машините и опремата за работа и потврдува за нивната добра работна сосотојба
 • Одговорен е за носењето на соодветна заштитна опрема на работниците, при работењето 
 • Врши подготовка за нови градежни активности со копање, отстранување на нечистотија или доколку е потребно набивање на проред
 • По потреба им помага на останатите работници (тесари, армирачи, електромонтери)
 • Врши чистење и расчистување на отпадоци и опасни материјали
 • Одговорен е за градежната опрема и алатите, за нивна уредност, правилно чување и складирање
 • Врши утовар и истовар на градежни материјали кои се потребни на градилиштето
 • Учествува во конструирањето и расклопување на скелените и привремените структури
 
Заинтересираните кандидати потребно е да го достават своето CV преку полето Брза Апикација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде