Vrabotuvanje.com - Механичар на терен - Скопје - СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Механичар на терен

Скопје

Рок за пријавување:

  • СПОРТ - ЛАИФ ТРЕЈД

Друштво за производство и услуги СПОРТ-ЛАИФ ТРЕЈД ДОО Скопје за
потребите на својата сестринска компанија

Објавува оглас за следната работна позиција
 
МЕХАНИЧАР НА ТЕРЕН
 

Потребни квалиикации:
  • ССС – средно стручно образование
  • Пожелно е работно искуство во струката 2 (две ) години
  • Возачка дозвола Б категорија 
 
Работни задачи и одговорности:
  • Испитување на техничката исправност на возилата, дијагностицирање на дефекти на деловите и системите во возилото, и подесување, сервисирање и поправање на деловите и системите во возилото
  • Врши поправка и редовен сервис на сите видови возила и градежни машини и поднесува месечен извештај за извршените поправки и сервис на возилата и градежните машини
  • Извештај за извршен интерен технички преглед на возилата
  • Одговорен е за состојбата на градежните машини и моторните возила ангажирани на градилиштетои поднесува месечен извештај за состојбата на градежните машини и моторните возила
  • Месечен извештај за отстранетите недостатоци кај моторните возила и машините
  • Извршува соодветни задачи за работната позиција предвидени во правилникот за систематизација на Друштвото
 
Заинтересираните кандидати потребно е да го достават своето CV преку полето Брза Апикација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде