Vrabotuvanje.com - Правник - Скопје - ФД M Кеш Македонија ДООЕЛ Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФД M Кеш Македонија ДООЕЛ Скопје
 

Финансиско друштво M Кеш Македонија ДООЕЛ Скопје е небанкарска финансиска институција, специјализирана за брзо одобрување и исплата на мали, необезбедени потрошувачки кредити.

Финансиско друштво М КЕШ Македонија е финансиска институција, дел е од Management Financial Group (MFG), која обезбедува финансиски услуги во Бугарија, Украина, Романија, Полска, Чешка и Македонија.

Како резултат на брзата експанзија како преку онлајн услугите така и преку директната услуга во Продавниците за пари и одржување на позицијата лидери на пазарот, ФД М КЕШ Македонија ДООЕЛ Скопје има потреба од

ПРАВНИК

Примарната цел на правникот е да ги контролира правните аспекти на нашиот бизнис. Исто така да го  заштитува нашиот углед со гарантирање дека компанијата строго ги следи законските упатства и дава правни совети на управувањето за сите релевантни прашања.

Опис на работни задачи:

 • Подготовка и конзистентност за правна усогласеност на договори;
 • Изработка на дописи, акти и сите видови извештаи потребни пред надлежните институции;
 • Изработка на акти и превземање на потребни активности во врска со заштита на податоци;
 • Извршување на други работни задачи од областа на правото и правните работи;
 • Извршување на работи од областа на безбедност и здравје на вработените при работа, на      средствата за работа и на животната средина;
 • Водење на трудова евиденција;
 • Водење на матична евиденција за вработените;
 • Воведување на  политики за внатрешно управување и редовно следење на усогласеноста;
 • Истражување и проценка на различни фактори на ризик во врска со деловни одлуки и активности;
 • Применување ефективни техники за управување со ризик и  проактивни совети за можни правни проблеми;
 • Комуникација и преговарање со надворешните страни (регулатори, надворешни совети, јавни власти и сл.);
 • Создавање односи на доверба;
 • Одржување на тековните знаења за измените во законодавството.

Потребни квалификации:

 • Дипломиран правник;
 • Пожелно е минимум 4 години работно искуство во областа на правни работи;
 • Ќе се смета за предност искуство во правна проблематика во финансискиот сектор;
 • Познавање на законодавството од областа на  финансиски институции, трговски друштва и работни односи;
 • Одлично познавање на MS Office пакетот;
 • Одлично познавање на Англиски јазик.

Очекувани способности и вештини:

 • Одлични аналитички вештини;
 • Напредни комуникациски вештини;
 • Напредни вештини за пишување;
 • Вештина за работа на повеќе проекти и менаџирање на сопственото време;
 • Способност за тимска работа;
 • Посветеност;
 • Изразени комуникациски и презентациски вештини;
 • Професионалност, одговорност и лојалност;
 • Ориентираност кон остварување на резултати;
 • Самоиницијативност.

Ние нудиме:

 • Компетитивна плата;
 • Пријателска работна атмосфера;
 • Динамична и одговорна работа со постојан раст;
 • Работа со тим од професионалци и индивидулаци, кои веруваат во интегритет,тимска работа и отворена комуникација;
 • Можност за внатрешни и надворешни обуки за усовршување во областа.
   

Испратете го вашето CV или мотивационо писмо преку полето
Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Право изнесува 23.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде