Vrabotuvanje.com - Комерцијалист на терен - Охрид, Струга - Vrabotuvanje.com за клиентот
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист на терен

Охрид, Струга

Рок за пријавување:

Работодавач: Vrabotuvanje.com за клиентот

                                  

ВРАБОТУВАЊЕ ОНЛИНЕ ДОО,
За потребите на свој клиент објавува оглас за:

Комерцијалист на терен
Реон: Охрид, Струга
 

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • ВСС / ССС;
 • Претходно работно искуство на иста или слична позиција ќе се смета за предност;
 • Познавање на англиски јазик;
 • Одлично познавање на работа со компјутери и MS Office пакетот;
 • Возачка дозвола Б категорија.

ЛИЧЕН ПРОФИЛ:

 • Посветеност, одговорност и лојалност;
 • ​Динамична личност со способност за преземање иницијативa;
 • Висок личен интегритет и професионален деловен однос;
 • Одлични организациски и комуникациски вештини;
 • Прецизен, точен и аналитичен пристап во работењето.

ОДГОВОРНОСТИ И ЗАДАЧИ:

 • Работа на терен;
 • Планирање и организирање на продажни активности;
 • Следење на продажбата и преземање на активности за унапредување на продажбата;
 • Познавање и постојано следење на каталогот и техничките карактеристики на производите;
 • Развивање и одржување на односи со клиенти, комуникација со постоечки и потенцијални клиенти;
 • Изработка на потребна документација.

Плата по договор.

Сите заинтересирани кандидати кои ги исполнуваат условите, ги покануваме своето резиме (CV) да го испратат преку полето

"Брза Апликација".

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде