Vrabotuvanje.com - Асистент во сметководство - Скопје - Gulf Oil
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент во сметководство

Скопје

Рок за пријавување:

 • Gulf Oil

АСИСТЕНТ ВО СМЕТКОВОДСТВО
 

Потребни квалификации:
 • Високо образование – Економски факултет;
 • Поседување лиценца за овластен сметководител ќе се смета за предност;
 • Познавање во областа на изработка на ДДВ пријави;
 • Познавање на целокупно материјално и финансово работење;
 • Активно познавање и следење на новите законски прописи;
   
Основни одговорности и задачи:
 • Книжење на финансиската и материјална документација;
 • Пресметка на ДДВ и данок на добивка;
 • Разновидни сеопфатни сметководствени активности во согласност со сметководствените стандарди и принципи, како и со сите релевантни законски и регулативни прописи;
 • Подготовка на финансиски извештаи;
 • Уредно водење на документацијата во согласност со имплементираните стандардите за квалитет  во компанијата;
 • Комуникација со сите релевантни државни институции;
   
Личен профил:
 • Одговорна и организирана личност;
 • Лојалност и професионален пристап кон работата;
 • Иницијативност, посветеност и амбициозност;
 • Колегијалност и работа во тим.

Вашето резиме доставете го преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде