Vrabotuvanje.com - PLC Програмер - Скопје - ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДУРА АУТОМОТИВЕ ДООЕЛ Илинден

PLC Програмер

 

КРАТОК ОПИС

PLC Програмерот  ќе биде одговорен за вградување, одржување и оптимизирање на сите програми за роботика и автоматизација што се користат во процесот на производство. Тој / таа ќе дизајнира системи за контрола на PLC и ќе специфицира електрични компоненти за стандардна и прилагодена опрема

ГЛАВНИ ОДГОВОРНОСТИ

 • Управување со проекти за автоматизација за подобрување на продуктивноста, квалитетот и конзистентноста.
 • Програмирајте контролори за PLC и HMI-екрани со помош на софтвер за програмирање PLC.
 • Помош при дизајнирање, планирање и извршување на автоматизација / роботика во постројката.
 • Постојани подобрувања на монтажната опрема со правење програмски промени во PLC или други системи за намалување на времето на циклусот и зголемување на сигурноста.
 • Работа со шеми и дијаграми за електрични, пневматски и хидраулични контроли.
 • Развој и промена на процесите на автоматизација преку програмирање на PLC.
 • Имплементација на дополнителни системи за визија и скенери, поставување комуникација до главната PLC и нејзино интегрирање во кодот.
 • Обезбедете повисоко ниво на поддршка за техничарите за одржување за време на расипување на ситуации преку методи за решавање проблеми.
 • Развивање и извршување обука за развој на други членови на тимот.

ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ

 • Високо образование (Електро инжинерска насока).
 • Претходно работно искуство: 5+ години.
 • Претходно искуство со PLC програмирање.
 • Познавање на технички цртежи.
 • Вештини за управување со проекти.
 • Одлични комуникациски вештини.
 • Владеење на англискиот јазик.

Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават
преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде