Vrabotuvanje.com - Дреар - Скопје - АТА Металотехника
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • АТА Металотехника

АТА МЕТАЛОТЕХНИКА  ДОО Илинден, за своите потреби објавува оглас за вработување на:

ДРЕАР
2 извршители

Опис на работни задачи:
 • Стругање на едноставни предмети со толеранција и сложени предмети
 • Сечење на едновојни груби и средни фини навои од сите профили во сериско и поединечно производство,
 • Стругање на едноставни предмети на големи стругови со толеранција
 • Следење на упатства од работен налог
 • Следење на упатство за ракување на струг
 • Изработка на делови по спецификација (цртеж)
 • Контрола на изработеното (димензии)
   
Потребни квалификации:
 • Работно искуство

Што нудиме:
 • Плата по договор со можност за зголемување
 • Работа во безбедна и здрава околина со почитување на сите норми за безбедност и здравје при работа;
 • Обезбеден автобуски превоз до работното место и назад.


​Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате наведените квалификации, потребно е да доставете кратка биографија, преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде