Vrabotuvanje.com - Бравар - Скопје - АТА Металотехника
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • АТА Металотехника

АТА МЕТАЛОТЕХНИКА  ДОО Илинден, за своите потреби објавува оглас за вработување на:

БРАВАР
2 извршители

Опис на работни задачи:
 • Производство и обработка на метални делови на машина
 • Самостојни работи на работилничките склопувања на помали групи склопови по мустра или цртеж, самостојно оцртување или измена на некои мали детали
 • Работи при склопување на едноставни делови, како и самостојна изработка на едноставни делови по цртеж или скица и со употреба на шаблон, пнеуматичен и електричен рачен алат за сечење, бушење или нитување
 • Разна обработка на материјали со отстранување на струготини
 • Следење на упатства од работен налог
 • Контрола на изработеното (димензии)
 
Потребни квалификации:
 • Работно искуство

Што нудиме:
 • Плата по договор со можност за зголемување
 • Работа во безбедна и здрава околина со почитување на сите норми за безбедност и здравје при работа;
 • Обезбеден автобуски превоз до работното место и назад.


​Доколку сте заинтересирани и ги исполнувате наведените квалификации, потребно е да доставете кратка биографија, преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде