Vrabotuvanje.com - Осигурителен брокер - Скопје - ЕУРОМАК БРОКЕР
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Осигурителен брокер

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕУРОМАК БРОКЕР

ОСИГУРИТЕЛЕН БРОКЕР – 5 работни позиции

Потребни квалификации:

 • Одлично говорење и пишување на деловен македонски и англиски јазик и осигурителна терминологија
 • Одлично познавање на МС Офис и информатички технологии
 • Поседување лиценца за осигурителен брокер или положен испит за осигурителен брокер пред државните органи или застапник во осигурувањето
 • Посветен, инвентивен при вршење на работните задачи, професионален , финансиски стабилен, одговорен при преземање на кредитни и други деловни ризици за своја сметка и сметка на работодавецот
 • Способност да менаџира портфолио
 • Посветен на потребите на клиентите  
 • Разбирање и искуство сo преземање имотни осигурителни ризици и снимање ризици
 • Разбирање и искуство со осигурување на лица

Друштвото на вработените осигуритени брокери им нуди :

 • Засновање работен однос на непределен период
 • Квалитетен работен простор и опрема на користење во централното градско подрачје на Скопје,
 • Информатичка и стручна поддршка од сегментот на осигурувањето, реосигурувањето, премиско сметководство, деловното право и финансиите
 • Способност за работење и постигнување плански цели
 • Гарантирана НЕТО Плата  - 24.000 мкд 
 • Варијабилен дел на плата поврзан со успешноста од личното работење   
 • Годишен бонус, зависно  успешноста од работењето  на друштвото
 • Годишен регрес
 • Едукација во земјата и странство

Посебни договарања:

 • Избраниот кандидат ќе има 6 месечен период на пробна работа, нагласено во договорот за работа на неопределен период

Аплицирањето се врши на адреса euromak1@euromak.com.mk или лично во архивата на Друштвото, на адреса Киро Гавриловски 7-1/1, Скопје. Контакт: +389 78247759, до 31.01.2021.г. , преку доставување на :

 • Кратко резиме, CV
 • Копија од лиценцата за осигурително-брокерско работење или застапник во осигурувањето

или преку полето Брза Апликација!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде