Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Скопје - Скопје - БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

  • БИМА-ЛОГИСТИКА ДООЕЛ
  • Адреса: Гоце Делчев бр.34, 2000 Штип
 

БИМА ЛОГИСТИКА - Компанија специјализирана за увоз, дистрибуција и продажба на производи за широка потрошувачка и официјален застапник за реномираните брендови: Elephant, Trolli, Jabolcelo, Riegelien, Halloren, Fini, и други, поради проширување на тимот бараме: 

комерцијалист

за регион Скопје

Одговорности како комерцијалист:

  • Зема нарачка во продажно место и ја евидентира електронски во софтверот
  • Ја следи листата на должници и презема активности за наплата на побарувањата
  • Ги следи активностите на конкуренцијата во продажно место, идентификува можности и предлага активности за развој на продажбата
  • Прибира податоци од секое продажно место во врска со степенот на продадени, дистрибуирани и присутни производи на залиха кај купувачот и врши редовна проверка на нивните рокови на употреба
  • Дава предлози за можности за соработка со определени продажно место

Ако сметате дека:

  • Вие сте тимски играч
  • Сакате работа во динамична средина
  • Поседувате организациски, продажни и преговарачки способности

Тогаш сте личноста за оваа работна позиција!

Аплицирајте преку полето Брза Апликација најдоцнa до 25.01.2021. со Назнака/Subject: Комерцијалист. и ќе бидете исконтактирани од тимот на Бима Логистика.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде