Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Скопје - Саник Инженеринг ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист

Скопје

Рок за пријавување:

 • Саник Инженеринг ДООЕЛ
 

Саник Инженеринг е компанија посветена на креирање и создавање на урбани и функционални станбени и деловни простори со уникатен дизајн...           
                
Нашиот тим од професионални и искусни архитекти при осмислувањето на објектите секогаш е инспириран и ги става во фокус желбите и потребите на купувачите.     

Нашата компанија постојано се стреми кон иднината, ги следи светските трендови во градежништвото и архитектурата. Препознатливи сме по квалитетот кој го создаваме со примена на современи стандарди и технологии во изградбата. 

Нашите проекти влеваат доверба во нашите клиенти преку создавање на трајни вредности за идни генерации.
 

САНИК ИНЖЕНЕРИНГ
има потреба од следната работна позиција

КОМЕРЦИЈАЛИСТ

 

Потребни квалификации:

 • Работно искуство во продажба најмалку 3 години;
 • Возачка дозвола Б категорија;
 • Познавање на англиски јазик;
 • Познавање на MS Office;
 • Познавање и работа со градежни материјали.

Основни задачи и одговорности:

 • Прием на нарачки;
 • Воспоставување на соработка и комуникација со странски добавувачи за набавка на градежни материјали;
 • Редовно известување за постигнатите резултати.

Способности и вештини:

 • Комуникациски и преговарачки вештини;
 • Деловна комуникација (писмена и вербална);
 • Трудољубивост и доверливост;
 • Мотивација за работа во тим.

Доколку ги исполнувате условите и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете кратка биографија со назнака за позицијата, преку полето Брза Апликација.​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде