Vrabotuvanje.com - Комерцијалист за продажба на терен - Радовиш, Валандово, Гевгелија, Дојран - АРИЉЕМЕТАЛ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист за продажба на терен

Радовиш, Валандово, Гевгелија, Дојран

Рок за пријавување:

 • АРИЉЕМЕТАЛ ДОО

Ариљеметал доо Скопје, фирма за производство и трговија со метални производи, бара:

КОМЕРЦИЈАЛИСТ ЗА ПРОДАЖБА НА ТЕРЕН 1 (еден) - реон Радовиш, Валандово, Гевгелија, Дојран

Одговорности и задачи:

 • Планирање и организирање на продажни активности;
 • Следење на продажбата и преземање на активности за унапредување на продажбата;
 • Познавање и постојано следење на каталогот и техничките карактеристики на производите;
 • Развивање и одржување на односи со клиенти, комуникација со постоечки и потенцијални клиенти;
 • Изработка на потребна документација;
 • Одговорна, мотивирана и стабилна личност;
 • Способност за индивидуална и тимска работа;
 • Флексибилност за работа на терен.

Квалификации:

 • ССС;
 • Претходно работно искуство на иста позиција ќе се смета како предност;
 • Познавање на работа со компјутери;
 • Поседување возачка дозвола Б-категорија (активен возач).
   

Кандидатите кои ги исполнуваат горенаведените услови и сакаат да бидат дел од нашиот тим треба да достават:

Kратка биографија (CV) со наведување на позицијата за која аплицираат и скорешна фотографија, најдоцна до 22.01.2021 год. преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде