Vrabotuvanje.com - Референт за набавка - Скопје - ОФИС ПЛУС ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за набавка

Скопје

Рок за пријавување:

 • ОФИС ПЛУС ДООЕЛ

Офис Плус, Водечка компанија во Македонија за продажба и дистрибуција на канцелариски материјал, ИТ, канцелариски мебел, промоција, патни торби и училишна опрема, 
 
Има потреба да вработи:
 
Сега имате одлична можност да бидете
 
РЕФЕРЕНТ ЗА НАБАВКА
 
 
Одговорности и задачи:
 • Следење на состојба на залихи,
 • Набавки, остварување на нови и одржување на контакти со постојани добавувачи итн.
 • Преговарање за цени со добавувачи,
 • Логистика – проценка на потребите за набавка  во зависност од програмите за прoдажба и залихите, изготвување на нарачки во соодветни програми,
 • Обезбедување на сертификати за производи
 • Познавање на соодветните закони
   
Потребни квалификации:
 • ВСС  ( Економски факултет или пред завршување на истиот) 
 • Предност е претходно работно искуство на соодветна позиција но не и неопходно
 • Напредно ниво на познаење на работа на компјутер (Ms Office, Internet)
 • Одлично познавање на англискиот јазик, особено деловната комуникација. Познавање на друг светски јазик ќе се смета за предност.
 • Возачка дозвола Б-категорија – активен возач
   
Профил на личност:
 • Одлични аналитички способности
 • Одлични комуникациски и организациски вештини
 • Организираност, одговорност, лојалност и ориентираност кон цели
 • Самоиницијативност при извршување на работните задачи
 • Способност за тимска работа
 • Способност за работа под притисок
   
Испратете ваша биографија (CV) и мотивационо писмо преку полето Брза Апликација, со назнака „Комерцијалист за набавки”. 
 
Доколку сакате предизвик, лесно се прилагодувате, имате позитивен и професионален пристап кон работата и поседувате добри комуникациски способности, Ве повикуваме да се приклучите на нашиот тим на работно место „Референт за набавки“. 
 
Огласот е отворен 7 (седум) дена. 
 
Само одреден број на селектирани кандидати ќе бидат известени и повикани на тестирање и разговор.
 
Со испраќањето на вашето CV дозволувате истото да се чува и за намена вработување на исти и слични работни позиции.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде