Vrabotuvanje.com - Администратор - Скопје - ЛАЗОВ БАДЕВА АДВОКАТИ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Администратор

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛАЗОВ БАДЕВА АДВОКАТИ

Адвокатско друштво ЛАЗОВ БАДЕВА Адвокати Скопје има потреба од следната работна позиција

АДМИНИСТРАТОР

Опис на работното место:

 • Спроведување административни активности, грижа за непречено функционирање на канцеларијата и поддршка на целокупното административно работење;
 • Прием на странки и нивно упатување;
 • Блиска соработка со сметководство и грижа за предметите на клиентите;
 • Прием на пошта, архивирање, дистрибуирање;
 • Архивирање на излезна пошта, скенирање, копирање;
 • Подготовка на документација за АВРМ, пријава/одјава на вработени во АВРМ, и користење на електронскиот систем за пријава на вработени во АВРМ;
 • Подготовка на документација за ФЗО, пријава/одјава во ФЗО, документи за боледување; следење на предмети, комуникација со вработените;
 • Посета на клиенти, институции (УЈП, ПИОМ, ФЗО, Централен регистар итн.) и достава на документација;
 • Подготовка на документи – персонални досиеја на вработени (годишни одмори, решенија за одмор, боледувања, разни потврди);
 • Административна поддршка во работењето (подготвување и доставување на известувања, барања и сл.). 

Потребни квалификации:

 • Завршено средно образование;
 • Познавање на работа на компјутер (MS Office);
 • Познавање на Англиски јазик.

Професионални знаења и способности:

 • Развиени способности за тимска работа;
 • Развиени комуникациски вештини;
 • Организираност, аналитичност и флексибилност;
 • Способност за мултитаскинг и работа со крајни рокови;
 • Професионалност, работна етика и доверливост во однос на информации и податоци.

*Адвокатско друштво ЛАЗОВ БАДЕВА Адвокати Скопје  нуди комплетна програма за прилагодување и вовед во работата.

*Нуди одлична можност за стучно усовршување во областа на правото и континуиран професионален и личен развој преку динамична работна околина.


Заинтересираните кандидати кои ги исполнуваат погоренаведените услови, своето CV можат да го испратат преку полето Брза Апликација.

Аплицирај и стани дел од тимот на Адвокатско друштво ЛАЗОВ БАДЕВА Адвокати Скопје.

Повеќе информации за адвокатското друштво можете да најдете на www.lba.mk .

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Административни професии изнесува 20.922 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде