Vrabotuvanje.com - Магационер - Скопје - ФИБЕРНЕТ М-К ДОО увоз-извоз Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ФИБЕРНЕТ М-К ДОО увоз-извоз Скопје

ФИБЕРНЕТ М-К е целосно македонска компанија со специјалност во B2B (Business-to-Business) сегментот. Опслужуваме компании од сите сектори и котираме меѓу водечките ИТ компании во регионот во делот на изработка, проектирање и изведба на слабострујни системи, оптички мрежи, резервно напојување, електрични инсталации, FTTH комуникација, дата центри и друго.

Нашиот тим континуирано расте и во моментов имаме потреба од постојано вработување на нови лица на позиција:

МАГАЦИОНЕР

Работни задачи:

 • Вршење достава на роба од магацин до клиенти
 • Извршување на сите работи поврзани за магацинот и стоките кои се наоѓаат во него
 • Преземање на стоки од производствени простории во магацини
 • Прием на роба во магацин
 • Издавање роба од магацин
 • Организирање, распределување и сместување на стоки во магацин
 • Утовар и истовар со вилушкар
 • Логистичка поддршка на секторите за продажба и дистрибуција
 • Следење и извршување пописни активности на стоки во магацин
 • Контрола и следење на материјално работење во магацинот

Потребни квалификации и способности:

 • Минимум средно образование
 • Возачка дозвола Б категорија, со минимум искуство 5 години во сообраќај
 • За предност ќе се смета возачка дозвола Ц категорија со искуство во сообраќај
 • Познавање на англиски јазик и работа со Office апликации
 • Одговорно извршување на работните обврски во зададени рокови
 • Способност за самостојна и тимска работа
 • Педантност и организираност во работењето
Доколку ги исполнувате наведените услови, заинтересирани сте за нови предизвици и постојан развој во кариерата, тогаш кликнете ТУКА за да аплицирате БРЗО и ЛЕСНО преку формата за аплицирање, со избор на огласот.
Може да аплицирате и со клик на копчето БРЗА АПЛИКАЦИЈА.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Магацинско работење и логистика изнесува 25.063 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде