Vrabotuvanje.com - Диспечер во транспорт и логистика за патнички превоз - Куманово - ДЕТОИЛ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Диспечер во транспорт и логистика за патнички превоз

Куманово

Рок за пријавување:

 • ДЕТОИЛ ДОО

ДЕТОИЛ ДОО КУМАНОВО
има потреба од следната работна позиција:

ДИСПЕЧЕР ВО ТРАНСПОРТ И ЛОГИСТИКА ЗА ПАТНИЧКИ ПРЕВОЗ​
 
 

Обврски и одговорности:
 • Планирање, организација и контрола на транспортот
 • Координација на транспортот согласно зададените барања
 • Комуникација со партнерите и корисниците на превозните услуги
 
Потребни квалификации:
 • Пожелно работно искуство
 • Пожелно високо образование 
 • Познавање на англиски јазик
 • Пожелно поседување на возачка дозвола Б-категорија
 
Вештини и способности:
 • Добри организаторски способности
 • Висока способност за комуникација
 • Совесност, смиреност, флексибилност и упорност
 • Амбициозност и посветеност во работата
 • Способност за тимска работа
 • Оптимизација на работните процеси во службата за логистика
 • Пратење и рационализација на трошоци произлезени од работењето на службата за логистика
 • Следење на логистички процедури со кои се опишува продуктивноста на работата на службата за логистика,известување на надредените за реализација на дефинираните цели на службата

Сите заинтересирани кандидати можат да аплицираат доколку сметаат дека ги исполнуваат бараните компетенции и услови со испраќање на своето CV преку полето Брза Апликација или да се јават на телефонски број 070/342-758.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде