Vrabotuvanje.com - Молекуларен биолог - Скопје - АВИЦЕНА Дијагностика
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Молекуларен биолог

Скопје

Рок за пријавување:

 • АВИЦЕНА Дијагностика

 

Сакате да станете дел од Авицена?

АВИЦЕНА ДOO, водечка компанија во дејноста на промоција и продажба на висококвалитетни дијагностички тестови, реагенси, опрема и лабораториски потрошен материјал од сите области на клиничката лабораториска медицина

МОЛЕКУЛАРЕН БИОЛОГ

ПОТРЕБНИ КВАЛФИКАЦИИ:

 • Дипломиран молекуларен биолог
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Напредно познавање на работа со компјутери и MS Office 
 • Со или без работно искуство 
 • Возачка дозвола Б категорија

ПОТРЕБНИ ВЕШТИНИ И СПОСОБНОСТИ:

 • Одлични комуникациски, аналитички и организациски способности
 • Професионален и љубезен однос кон клиентите
 • Способност за индивидуална и тимска работa
 • Самоиницијативност, динамичност, исполнителност и желба за напредување

 НАПОМЕНА:

 • Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани
 • Апликациите без назнака нема да бидат разгледани 

 ОДГОВОРНОСТИ И ЗАДАЧИ:

 • Промоција и продажба на производи за ин витро дијагностика - инструменти, тестови и реагенси за молекуларна дијагностика 
 • Директна комуникација и контакти со клиенти на територија на целата држава
 • Развивање продажни стратегии, цели и планови со цел остварување на предвидените резултати
 • Организирање на продажните активности и активно следење на пазарот
 • Анализа на податоците за продажбата и изготвување извештаи 

 

Доколку сте заинтересирани да станете дел од нашиот тим, Ве молиме доставете ја вашата професионална биографија преку полето Брза Апликација со назнака ‘‘За оглас за молекуларен биолог’.​’
Огласот е активен 7 (седум) работни дена од објавувањето.
 
 
 
Kärcher
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде