Vrabotuvanje.com - Технолог во производство - Скопје - ЕВРОПА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Технолог во производство

Скопје

Рок за пријавување:

AД Европа: Слатка бајка на вкусови кои гарантираат уживање

Уживајте во вкусот кој ги поминува границите и ги надминува вашите очекувања

AД Европа е компанија која остава свој белег на голем број генерации и тоа признание гордо го носи повеќе од 135 години, што ја прави една од најстарите компании во кондиторската индустрија на Балканот. Така, пренесувајќи го искуството и зголемувајќи го квалитетот низ повеќе генерации, таа станува она што е денес – стабилна индустриска компанија со продажба на своите производи на странски и домашен пазар.

АД ЕВРОПА објавува оглас за работно место 

Технолог во производство


 

Работни задачи:

 • Запознавање со технолошкиот процес во производниот сектор
 • Следење на производствениот процес од припрема на суровини до пакување на финален производ
 • Контрола и мерење на параметрите на технолошкиот процес
 • Запознавање со видот и пакувањето на готовите производи во секторот
 • Мерење и контрола на тежината на готовите производи
 • Запознавање на суровините и амбалажата кои се примаат секојдневно во погонот
 • Запознавање со следливост на готов производ и амбалажа за пакување
 • Контрола на идентификационите броеви на примената и употребена суровина во производство
 • Прави контрола на работниците дали ги почитуваат стандардите за хигиена и квалитет на производите што произведуваат и пакуваат
 • Дава предлози и сугестии за подобрување на процесите кои ги следи
 • Го известува претпоставениот за секое отстапување на параметрите кои ги следи
 • Извршува и други задачи по налог на менаџерот на секторот

Вештини и способности: 

 • Високо развиени комуникациски и презентациски вештини
 • Висока способност за вербално и писмено изразување
 • Развиени организациски способности, способности за планирање и развиено аналитичко размислување
 • Прецизност, точност и посветеност на работата
 • Способност за тимска работа
 • Креативност и чувство за естетика
 • Тимски дух, прецизност, исполнителност и чувство за детал
 • Развиени менаџерски способности

Квалификации:

 • ВСС Технолошко - металуршки факултет ( Прехранбена технологија)
 • Напредно познавање на MS Office( Word, Excel, Power Point)
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Работно искуство ќе се смета за предност

Компанијата нуди:

 • Можност за вработување на неопределено време
 • Можност за стручно усовршување
 • Можност да ја развивате својата кариера во добро позната компанија со долгогодишна традиција
 • Динамична работа во професионално окружување
 • Редовни месечни примања, надоместоци и бенефиции
 

Сите заинтересирани кандидати своите биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде