Vrabotuvanje.com - Курир - пешадинец, со велосипед (електро тротинет) или со возило - Тетово - Тетово - ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Курир - пешадинец, со велосипед (електро тротинет) или со возило - Тетово

Тетово

Рок за пријавување:

 • ФАЛКОН ЛОГИСТИК ДОО

Компанијата Фалкон Логистик ДОО, Скопје чуствувајќи ја анемичноста во квалитетот на услугите во областа на поштенско-курирското работење (ненавремена достава, немање опција за квалитетно следење на пратките а со самото тоа и намалена можност за планирање на активностите во рамки на својата компанија), притоа следејќи ги потребите на македонското стопанство со акцент на приватнот сектор, донесе одлука да  преку својата подружница Фалкон Логистик Курир од 01.07.2019 започна со давање услуги  од областа на поштенски, курирски, логистички (чување, пакување, препакување, обележување) како и услуги на хибридна пошта со што на уникатен начин ќе допринесе во надминувањето на гореспоменатите проблеми.

СО ТАА ЦЕЛ КОМПАНИЈАТА ИМА ПОТРЕБА ОД КАДРИ ЗА ИСПОРАЧУВАЊЕ НА ОВИЕ УСЛУГИ

Курир пешадинец
Курир со велосипед (електро тротинет)
Курир со возило

Реон: Тетово

Опис на работна позиција:

 • Навремено доставување на пратките;
 • Љубезност спрема клиентите;
 • Останување прекувремени часови доколку е тоа потребно.

Потребни квалификации:

 • Основно образование;
 • Задолжително претходно работно искуство;
 • Претходно работно искуство од областа на достава која подразбира добро познавање на адреси;
 • Возачка дозвола потребна, но и не е задоложителна зависно од позицијата за која се аплицира.

Очекувани способности и вештини:

 • Планирање и координација на активности;
 • Грижа за одржување на опремата во исправна состојба;
 • Одржување на ред во своите дневни задачи;
 • Водење евиденција на навремена достава.

Ние нудиме:

 • Курир со возило - 18.000 мкд;
 • Курир со велосипед (електро тротинет) - 20.000 мкд;
 • Курир - Пешадинец 20.000 мкд;
 • Наградување со дополнителен месечен бонус;
 • Работното време е 40 часа неделно.
   

Доколку сте заинтересирани и соодведствувате со опишаниот профил, Ве покануваме Вашата професионална биографија да ја испратите преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Сообраќај и Транспорт изнесува 24.623 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде