Vrabotuvanje.com - Раководител на градилиште – дипломиран градежен инженер( м/ж) - Хрватска - IND-EKO
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Раководител на градилиште – дипломиран градежен инженер( м/ж)

Хрватска

Рок за пријавување:

 • IND-EKO

РАКОВОДИТЕЛ НА ГРАДИЛИШТЕ – ДИПЛОМИРАН ГРАДЕЖЕН ИНЖЕНЕР( М/Ж)

Опис на работното место:
 • Самостојно управување на градилиште за нискоградба и no-dig технологија:
 • работа на CCTV видео инспекција и испитување на водонепропустливост
 • работа на санација на канализации и водоводи со метода без ископување ( CIPP, CloseFit, Burstlining)
 • работа на изградба и реконструкција на канализации и водоводи
 • проектирање и изработка на програми за санација на канализации и водоводи
 • изработка на калкулации за изработна на понуди
 • Планирање, организација, изведување и документирање на градежните активности по договор – изработка, реализација и следење на организациските, терминските и финансиските планови на градилиштето
 • Изведување на работите со сопствени ресурси и со подизведувачи
 • Организација и контрола на изведување на работите во поглед на рокови, квалитет и трошоци
 • Водење на градежен дневник и градежна книга
 • Пресметки и контрола на пресметките на подизведувачите
 • Место на работа – на територија на цела Хрватска
Кого бараме и што очекуваме?
 • ВШС/ВСС градежен смер (нискоградба/хидротехника)
 • Самостојност во работата, истрајност и посветеност на остварување на зададените цели
 • Способност за водење на сите фази на изведување на работите
 • Активно познавање на англиски јазик
 • Активна работа со компјутери ( MS Office, MS Outlook, AutoCAD, MS Project )
 • Возачка дозвола Б категорија
Личен профил:
 • прецизна, темелна и одговорна личност
 • високи професионални стандарди
 • изразени организациски вештини
 • развиена аналитичка способност
 • желба за стручно усовршување
 • подготвеност за работа во динамична средина
 • подготвеност за работа со кратки рокови
 • подготвеност за патување и теренска работа
 • не е потребно претходно искуство
Што нудиме:
 • разновидна работа во динамично опкружување
 • континуирано стекнување на нови знаења со постојани примања
 • договор на неопределено време
 • помош при изнаоѓање на сместување и нудиме сопствено сместување
Сите заинтересирани кандидати својата професионална биографија може да ја достават преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде