Vrabotuvanje.com - Инженер за индустриско технолошки чистења (м/ж) - Хрватска - IND-EKO
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Инженер за индустриско технолошки чистења (м/ж)

Хрватска

Рок за пријавување:

 • IND-EKO

ИНЖЕНЕР ЗА ИНДУСТРИСКО ТЕХНОЛОШКИ ЧИСТЕЊА (М/Ж)

Опис на работното место:
 • Работа на оперативни работи
 • Технолошки и хемиски чистења во тешка индустрија (рафинерии, нафтени терминали, ремонтни бродоградилишта и термоелектрани и сл.)
 • Итни интервенции за заштита на животната средина
 • Постапување со отпад
 • Работи за санација
 • Планирање, организација, изведување и документирање на градежните активности по договор – изработка, реализација и следење на организациските, терминските и финансиските планови на градилиштето
 • Изведување на работите со сопствени ресурси и со подизведувачи
 • Организација и контрола на изведување на работите во поглед на рокови, квалитет и трошоци
 • Водење на документација за пресметки кон клиентите
 • Пресметки и контрола на пресметките на подизведувачите
 • Место на работа – на територија на цела Хрватска
Кого бараме и што очекуваме?
 • ВШС/ВСС машински, хемиски, технолошки и сл. смер 
 • Самостојност во работата, истрајност и посветеност на остварување на зададените цели
 • Способност за водење на сите фази на изведување на работите
 • Активно познавање на англиски јазик
 • Активна работа со компјутери ( MS Office, MS Outlook, AutoCAD, MS Project )
 • Возачка дозвола Б категорија
Личен профил:
 • прецизна, темелна и одговорна личност
 • високи професионални стандарди
 • изразени организациски вештини
 • развиена аналитичка способност
 • желба за стручно усовршување
 • подготвеност за работа во динамична средина
 • подготвеност за работа со кратки рокови
 • подготвеност за патување и теренска работа
 • не е потребно претходно искуство
Што нудиме:
 • разновидна работа во динамично опкружување
 • континуирано стекнување на нови знаења со постојани примања
 • договор на неопределено време
 • помош при изнаоѓање на сместување и нудиме сопствено сместување
Сите заинтересирани кандидати своите професионални биографии може да ги достават преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде