Vrabotuvanje.com - Продавач / Презентер - Скопје - Друштво за производство,градеЖништво,трговија и услуги ИТАЛУКС ДОО експорт-импорт Тетово
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач / Презентер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Друштво за производство,градеЖништво,трговија и услуги ИТАЛУКС ДОО експорт-импорт Тетово

 

 Отворена е следната работна позиција во ИТАЛУКС.
Доколку сакате да бидете дел од нас, Ве очекуваме!


продавач / презентер
во салон за плочки, санитарија и дрвени подови


ПОТРЕБНИ КВАЛИФИКАЦИИ:

 • Завршено средно образование
 • Работно искуство во иста или слична дејност ќе се смета за предност (под слична дејност ги подразбираме дејностите: мебел, осветлување, итн,  слични продавници за уредување)
 • Преферирана возраст 22-30 години
 • ​Пол – се преферира женски мегутоа и машките апликации ќе се разгледуваат

Опис на работните задачи:

 • Презентација на робата пред клиенти и архитекти исклучиво во просториите на нашите изложбено-продажни салони.
 • Важно е да поседува квалитетни комуникациски и презентерски вештини
 • Работа со документи поврзани со секојдневното функционирање на продажниот салон
 • Континуирано учење на техничките карактеристики на производите
 • Важно е кандидатот да биде амбициозен и со постојана желба за напредување
 • Пожелно е покрај македонскиот да го познава и англискиот јазик (познавањето на други јазици ќе се смета како предност)

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ:

 • Плата: Ќе се дискутира во текот на разговорот со апликантите (само со тие апликанти кои што ќе бидат повикани на разговор)
 • Доколку кандидатот со тек на време се покаже амбициозен, успешен и со желба за напредок, постепено ќе расте и платата
 • Работно место – Подружница Скопје, на Бул.Митрополит Теодосиј Гологанов бр.98, во Тафталиџе
 • Работно време – 40 часа неделно (5 дена по 7 часа + сабота 5 часа)

зАСЛЕДЕТЕ НЕ ЗА ПОВЕЌЕ ИНФОРМАЦИИ!

https://www.facebook.com/italux2004/

Ве покануваме, доколку имате интерес пратете ваша апликација со Професионална биографија користејќи го полето „Брза Апликација“.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде