Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - Виола Трејд ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • Виола Трејд ДООЕЛ

 
 
Веледрогерија Виола Трејд има потреба од вработување на мотивирана и амбициозна личност која би се придружила на тимот како:
 
 
СМЕТКОВОДИТЕЛ
 
 

Потребни квалификации:

 • Завршено високо образование
 • Претходно работно искуство
 • Работа со компјутер (Word, Excel, Power Point, Outlook, Internet)

Опис на работното место:

 • Книжи изводи, фактури, плата, ДДВ, одобренија и девизни приливи, МДБ, приеми од увоз и од дома
 • Подготвува и извршува денарски и девизни плаќања
 • Изработува извештаи за менаџментот
 • Управува со благајната
 • Се осигурува дека сите финансиски записи се изработени според законите, стандардите и политиката на компанијата
 • Редовно ги следи и почитува даночните прописи
 • Води сметка за побарувањата од клиентите и обврските кон добавувачите, и врши усогласување на салдата со купувачите и добавувачите

На кандидатите им нудиме:

 • Позитивна работна атмосфера со отворена комуникација
 • Можност за напредување
 • На определено и неопределено време во зависност од работната позиција
 • Добра плата по договор, во зависност од работното искуство
 
Вашата Професионална Биографија (на македонски јазик, задолжително со фотографија) доставете ја преку полето Брза Апликација со назнака на апликацијата „За Сметководител“.
 

Напомена:
 
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани. Апликациите без назнака и фотографија нема да бидат разгледани!
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде