Vrabotuvanje.com - Дипломиран фармацевт/Магистер по фармација - Скопје - АДРИАМЕД ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Дипломиран фармацевт/Магистер по фармација

Скопје

Рок за пријавување:

 • АДРИАМЕД ДОО

АДРИАМЕД ДОО е основана во 1993 година и својот конечен облик како веледрогерија го добива на 14 Мај 1998 година.

Основната дејност на фирмата е големопродажба и пласман на дијагностички реагенси и сервисна поддршка  на дијагностичка опрема за лаборатории во јавните, приватните и здравствени установи.

АДРИАМЕД ДОО е официјален и единствен претставник и дистрибутер за Република Македонија за Roche Diagnostics (професионална дијагностика), Roche Diabetes – Basel, Nihon Kohden – Japan, Ameda Labordiagnostic GmbH – Австрија, UEBE- Германија.

Дипломиран фармацевт/Магистер по фармација

ОПИС НА РАБОТНОТО МЕСТО:
 • Подготвување и праќање на нарачки до странски добавувач 
 • Комплетна пост-продажна поддршка на крајни корисници
 • Посета на краен корисник по потреба
 • Изготвување на документи
 • Изготвување на понуди 
 • Материјално и финансиско евидентирање 
 • Изготвување и доставување соодветни извештаи до добавувачите
 • Останати работни обврски кои произлегуваат од интерниот опис на работно место, согласно стручната подготовка
 
ПОТРЕБНИ КВАЛИИФИКАЦИИ:
 • Завршено релевантно Високо образование - ВСС од областа на Фармацијата;
 • Познавање на друг странски јазик ќе се смета за предност;
 • Со или без положен стручен испит (Лиценца);
 • Солидно познавање на MS Office пакетот;
 • Одлично познавање на англиски јазик (пишан и говорен);
 • Предност ќе имаат кандидатите до 35 години;
 • Поседување на возачка дозвола – Б категорија, активен возач.
 
СПОСОБНОСТИ:
 • Развиени способности за тимска работа;
 • Развиени комуникациски вештини;
 • Организираност, аналитичност и флексибилност;
 • Способност за работа во динамично опкружување и работа со крајни рокови;
 • Професионалност, работна етика и доверливост во однос на информации и податоци,
 • Проактивност
 
РАБОТНИ УСЛОВИ:
 • Работниот однос ќе се заснова на определено време со можност за продолжување на неопределено
 • Работно време и место: од понеделник до петок од 7:30 до 15:30, во деловните простории во Скопје
 • Плата по договор

 

Дискреција на кандидатите е загарантирана.
Само кандидатите кои ќе влезат во потесен круг ќе бидат повикани на интервју.

Доколку сте заинтересирани, Ве молиме пратете Ваша апликација со Професионална биографија ​електронски преку полето Брза Апликација.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде