Vrabotuvanje.com - Специјалист за апликации (м/ж) - Скопје - ЕВН Електродистрибуција
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Специјалист за апликации (м/ж)

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЕВН Електродистрибуција


Електродистрибуција ДООЕЛ е компанија чија главна дејност е дистрибуција на електрична енергија во Република Северна Македонија. Компанијата е дел од EVN групацијата.

За потребите на Одделот Информатички и телекомуникациски технологии, бараме:

СПЕЦИЈАЛИСТ за АПЛИКАЦИИ (М/Ж)

Работни задачи:

 • Анализа на кориснички барања Дизајн, изработка, тестирање, имплементација и одржување на апликативни решенија
 • Имплементација, интеграција и одржување на готови апликативни решенија
 • Креирање техничка документација и документирање на изворен код


Потребни квалификации:

 • Високо образование Искуство со Visual studio.NET (C#, ASP.NET, MVC)
 • Познавање со SOAP, WSDL, XML и XSL/XSLT трансформации
 • Познавање на релациони бази на податоци: SQL Server (T-SQL) и Oracle (SQL, PL/SQL)
 • Познавање на софтверски архитектури, шаблони за дизајн и агилни методологии на работа
 • Одлично познавање на Англиски јазик
 • Работно искуство најмалку 5 години
 • Доверливост, исполнителност, иницијативност, високи аналитички способности, комуникативност, тимски играч
 

Нудиме динамична работна средина, со можност за учење и напредување.

Доколку сте заинтересирани за работната позиција испратете биографија на jobs.elektrodistribucija@evn.mk најдоцна до 12.04.2021.

Напомена: Доколку сакате Вашите податоци да бидат зачувани во нашата база на податоци согласно Законот за заштита на лични податоци, покрај биографијата и мотивациското писмо треба да испратите и изјава за дозвола за користење на лични податоци за потребите за вработување.

Електродистрибуција е компанија која нуди еднакви можности и правичен третман при вработување на сите лица без оглед на нивната раса, пол, религија, национална припадност, вид на попреченост или политичка припадност.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
ИТ, Телекомуникации изнесува 45.517 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде