Vrabotuvanje.com - Маркетинг агент - Штип - ТРД Радио Канал 77
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Маркетинг агент

Штип

Рок за пријавување:

 • ТРД Радио Канал 77
 • Адреса: 5-та Партиска Конференција бб, 2000 Штип
 • Веб страна: http://www.kanal77.com.mk

Радио Канал 77 започна со работа на 4-ти октомври 1991 година и е прво приватно национално радио во Република Македонија. Од 5-ти јануари 2015 година Радио Канал 77 има обновена девет годишна Лиценца-Дозвола за радио емитување. Радио Канал 77 е со седиште во Штип на адреса: 5-та Партиска конференција бб, во сопствен објект Мултимедијален центар Канал 77 и студио лоцирано во Скопје на адреса: Франклин Рузвелт бр.4 локал 6.

Радио Канал 77 распишува оглас за вработување на едно лице за следната работна позиција: 

МАРКЕТИНГ АГЕНТ (м/ж)
со работно искуство за работа во Штип

Опис на работното место и одговорности:

 • Продажба и маркетинг;
 • Промоција на мултимедија.

Потребни професионални квалификации и функционални вештини:

 • Завршено високо образование;
 • Исполнителен, комуникативен, организиран и практичен;
 • Познавање на MS Office пакетот;
 • Способност за работа во тим, и ефикасно координирање на тим;
 • Аналитичност, почитување на рокови, самоиницијативност и лојалност;
 • Предност имаат лица со претходно работно искуство во медиуми и мултилевел маркетинг и лица со возачка Б категорија.

Сите заинтересирани кандидати нека испратат свое CV со фотографија преку полето БРЗА АПЛИКАЦИЈА.

Напомена:
Само апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде