Vrabotuvanje.com - Биохемичар - Скопје - БИОТЕК ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • БИОТЕК ДОО

ПЗУ БИОТЕК ЛАБОРАТОРИЈА, објавува оглас за регрутирање на професионални кадри – потенцијални кандидати за позицијата:

Биохемичар

 
Потребни квалификации:
 • Природно математички факултет биохемија/аналитичка хемија
 • Работно користење на компјутер – MS office
 • Познавање на англиски јазик
 • Поседување на возачка дозвола Б-категорија- активен возач
 • Со или без работно искуство во лабораторија
 • Поседување работно искуство за вадење на крв- венепункција со вакум системи (предност)

Потребни способности и вештини:
 • Организираност и одговорност во работата
 • Одлични комуникациски способности
 • Ориентираност кон рокови и совесност
 • Флексибилност за индивидуална и тимска работа
 
Одговорности и задачи:
 • Земање на материјал за анализа и лабораториски испитувања
 • Компјутерска анализа на примероците
 • Подготовка на резултати и доставување до пациентите
 • Се грижи за исправноста на опремата во лабораторија
Ве покануваме, доколку имате интерес и соодветствувате со опишаниот профил за позицијата, пратете ваша апликација со Професионална биографија преку полето Брза Апликација.
Аплицирај
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Здравство и Социјална работа изнесува 23.752 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде