Vrabotuvanje.com - Студентската пракса - Костал Македонија - Охрид - КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Студентската пракса - Костал Македонија

Охрид

Рок за пријавување:

 • КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА

 

ПОМИНИ ГО ЛЕТОТО ВО ОХРИД! 
БИДИ ДЕЛ ОД СТУДЕНТСКАТА ПРОГРАМА НА КОСТАЛ МАКЕДОНИЈА
 
КОСТАЛ Македонија е денес еден од водечките добавувачи на сложени електронски и мехатронски производи за индустриски и автомобилски апликации. 
 
Вклучувајќи ја фабриката сместена во Охрид, КОСТАЛ е лоцирана  во вкупно  21 земја каде што работат повеќе од 20.000 посветени вработени кои ги снабдуваат сите најголеми производители на автомобили на 5 континенти. Фабриката на КОСТАЛ во Охрид во моментов ги снабдува БМВ, Мерцедес, Порше, Тесла, Ауди, Фолсваген...
 
Како Компанија, ние поттикнуваме средина за учење која помага да се подготвите и да напредувате во индустријата за производство на автомобилски компоненти. Нашата програма за менторство ги поврзува практикантите со искусни членови на тимот за да ви помогне да ги развиeте вашите професионални вештини и полесно да ги достигнете поставените кариерни цели.
 

Кој може да аплицира?
Тековни студенти, од трета и четврта студиска година, запишани на:
 • Машински факултет;
 • Факултет за електротехника и информациски технологии
 • Факултет за компјутерски науки и инженерство
 • Другите технички факултети;
 
Кога ќе ни се придружите?
 • Ова е можност за време на летната ферија, почнувајќи од 05.07 - 03.09.2021 година.
 
Што нудиме?                                                    
 • Можност за квалификација во Програмата за стипендија за академската година 2021/22, направeно преку проценка на вашето залагање за време на периодот на практичната работа и резултатите од презентацијата пред менаџментот на Компанијата на отворениот час; 
 • Конкурентен месечен надоместок за студентска пракса;  
 • Платено сместување за време на програмата за практична работа за студентите кои не се од Охридско-Струшко-Ресенскиoт регион;
 • Превоз од Охрид / Струга/Ресен до КОСТАЛ Македонија и обратно;
 • Топол оброк во просториите на фабриката;
 
Ако сте заинтересирани да се приклучите на нашиот тим, Ве молиме испратете го вашето CV (биографија) во кое задолжително ќе наведете: 
 • Релевантни работни искуства (доколку е применливо);
 • Проекти на кои имате работено за време на вашите студии (назив, предмет, времетрање на проектот);
 • Зошто би сакале да бидете дел од Програмата за летна студенстка пракса на КОСТАЛ Македонија;
И сето тоа направено преку преку полето “Брза Апликација”.
 
Ве молиме имајте предвид дека само избраните кандидати за студентстка програма ќе бидат повикани на интервју. 
 
Краен рок за пријавување: 21/04/2021
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде