Vrabotuvanje.com - Фармацевтски техничар - Скопје - ПЗУ Аптека БИСЕР
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Фармацевтски техничар

Скопје

Рок за пријавување:

  • ПЗУ Аптека БИСЕР

Аптека Бисер, која се грижи за Вашето здравје веќе 12 години, има потреба од следнава работна позиција:

 

фармацевтски техничар​

 

Потребни квалификации:

  • ССС – Фармацевтски техничар (со положен стручен испит)
  • Претходно работно искуство во аптека
  • Познавање на англиски јазик
  • Работа со компјутери (познавање на MS Office)

Профил на личност:

  • Развиени комуникациски особини
  • Стручност и елоквентност
  • Одговорност
  • Флексибилност за соработка со широк профил на луѓе
  • Професионален и љубезен однос

 Плата: 24.000 денари со можност за покачување.
 

Доколку сакате да бидете дел од нашиот тим, испратете ги Вашите пријави преку полето Брза Апликација.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Фармација и Биотехнологија изнесува 36.814 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде