Vrabotuvanje.com - ИТ Техничар - Скопје - Спорт Лаиф Трејд
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • Спорт Лаиф Трејд


 

Спорт-Лаиф Трејд ДОО e компанија која работи на пазарот на игри на среќа подолго од 20 години. Деловната политика на компанијата се заснова на современи деловни принципи. Во текот на изминатите години станавме еден од водечките организатори во областа на игри на среќа и спортските обложувалници. Постојано сме во потрага во пронаоѓање на квалитетни кадри.Се грижиме и инвестираме во своите вработени преку тимска соработка и разни обуки за континуиран развој и професионален напредок во кариерата,што претставува наш приоритет.

За своите потреби Спорт Лаиф вработува на позиција:
ИТ ТЕХНИЧАР

 
 
РАБОТНИ ЗАДАЧИ:
 • Конфигурирање на рутер
 • Работа со компјутерски мрежи и нивно каблирање
 • Работа и монтирање на компјутерска опрема
 • Инсталација на оперативни системи и програми
 • Сервисирање на компјутерска опрема
 • Лемење
 • Техничка поддршка на подружници на територија на цела Р.Македонија
 
УСЛОВИ:
 • Завршено средно образование
 • Познавање на англиски јазик
 • Возачка дозвола “Б” категорија
 • Познавање на копјутерски мрежи
 
НИЕ НУДИМЕ:
 • Континуирано усовршување
 • Пријатна работна атмосфера
 • Тим билдинг активности
 • Можност за напредување на повисока позиција
 • Работа во стручен и динамичен тим
 
Доколку сакате да бидете дел од нашиот тим, испратете го вашето CV преку полето Брза Апликација
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде