Vrabotuvanje.com - Референт за малопродажба - Скопје - Скопје - ĐAK d.o.o. Beograd
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Референт за малопродажба - Скопје

Скопје

Рок за пријавување:

 • ĐAK d.o.o. Beograd

 
Kомпанијата ЃАК e формирана со идеја дека најпопуларните спортски брендови, препознатливи по услугата и стабилното работење, внесе здрав дух во сите сегменти од живеењето. Со најдолга традиција на пазарот работиме преку две децении.
 
 Нашата цел е сигурна купување на спортска опрема и задоволството на нашите купци, додека континуитетот на стабилното работење го негуваме одговорно кон нашите вработени.
 
 Нашата спортска фамилија ја сочинуваат преку 700 вработени и преку 80 малопродажни објекти во регионот. Во неа секогаш се добредојдени луѓе со константна цел за подобар учинок, за учење и за унапредување во работата. По тој повод бараме особа за следното работно место:
 
РЕФЕРЕНТ ЗА МАЛОПРОДАЖБА
Место на работа: Скопје
 
 
Главни одговорности:
 • Админстрирање на движење на стоката (креирање двевни допуни за МПО, креирање релокации помеѓу дуќани) 
 • Влез на увезена стоката (соработка со шпедитери и добавувачи се со цел благоремено и точно пополнување и спремање на документацијата која е потребна за увоз на стоката,  влез со фактури, пресметка - калкулација, внес на набавни цени во валута - увоз)
 • Креирање и пополнување на извештаи за продажба
 • Креирање и внесување на спецификации на акции во систем
 • Дневна контрола на дадени попусти во малопродажни објекти
 • Дневна контрола на LOYALTY програмата
 • Правење на одлуки и пријавување за прекувремена работа и работа на празник
 • Правење на нарачка за канцелариски и рекламен материјал
 • Пријава и одјава на вработени
   
Потребни квалификации и вештини:
 • Завршен IV степен, економски смер
 • Пожелно искуство во материјално книговодство
 • Задолжително познавање на англиски јазик (средно ниво)
 • Задолжително искуство во работа во MS Office (Excel)
 
Можете да очекувате:
 • Динамично работно опкружување
 • Можност за постојано подобрување и развој

   
Вашиот CV и мотивациско писмо исппратете ги преку полето Брза Апликација до 17.04.2021.
Само кандидатите кои ќе влезат во потесната селекција ќе бидат контактирани. 
 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде