Vrabotuvanje.com - Електричар - Скопје - ЛИБЕРТИ АД Скопје
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Скопје

Рок за пријавување:

 • ЛИБЕРТИ АД Скопје

 
 
Либерти Скопје, дел од Либерти Стил Групацијата, е еден од најголемите производители на челични производи на Балканот и нуди ладновалани котури и табли, поцинкувани котури и табли и пластифицирани котури, главно за сегментот на општа индустрија на регионалниот пазар. 
 
За потребите на нашето производство, имаме 1 (една) отворена позиција во одделот Електро одржување.
 
Електричар (оддел Електро одржување)
 
 
Клучни одговорности:
 • Врши демонтажа, поправка и монтажа на електрични компоненти и делови
 • Врши тековни и превентивни прегледи на машините 
 • Внимава на состојбата на опремата во поглед на електрична исправност и поставеност
 • Активно учествува во отстранувањето на дефекти од електро природа кои настануваат на машините 
 • Изведува електрични инсталации 
 • Врши промена на утикачи и утикачни кутии, промена на сијалици, осигуричи, контрола на температура на лежаи на мотори, контрола на температура на трансформатори, контрола на ниво на уље и досипување, чистење на електрични мотори, нисконапонски табли и друга електрична опрема
 • Активно учество во плански санации и ремонти на машините 
 
Потребни квалификации:
 • ССС 
 • Работно искуство од мин. 3 години
 
Личен профил:
 • Професионална експертиза
 • Можност за работа во смени 
 • Строго почитување и примена на стандардите за Здравје и Безбедност при работа
 
 
Ве повикуваме да ја доставите Вашата професионална биографија - CV преку полето Брза Апликација со назнака “Апликација за позиција – Електричар“ 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде