Vrabotuvanje.com - Продавач/ка во месара - Скопје - СОЛЕТА ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Продавач/ка во месара

Скопје

Рок за пријавување:

 • СОЛЕТА ДОО

СОЛЕТА е успешна Македонска приказна која во изминатите 20 години со труд и напорна работа успеа да се изгради во препознатлив бренд со асортиман од 70-тина производи чијшто број во континуитет се зголемува, а за тоа е најзаслужен тимот од 110 вработени кој е распространет во секторите за производство, дистрибуција и продажба.

ИМП СОЛЕТА има потреба од 1 лице на следното работно место
ПРОДАВАЧ/КА ВО МЕСАРА 
 
 
 
Kвалификации:
 • Минимум ССС
 • Задолжително претходно работно искуство во месара 
 • Познавање на принципите на НАССР системот
   

Одговорности и задачи:

 • Услужување и продажба на целокупниот асортиман
 • Познавање на работните обврски и одговорности во оддел месара (работа на машина за мелење, работа со свежо месо со и без коска)
 • Одржување на хигиена
 • Следење на рокови и тековни залихи

Личен профил:
 • Одговорност и прецизност
 • Способност за тимска работа
 • Флексибилна, комуникативна и динамична личност
 • Лојалност, чесност и  иницијативност
 
Услови за работа:
 • 40 часа неделно (1 слободен ден неделно -Сабота или Недела)
 • Плата во зависност од искуството + додатоци 
 • Регрес за годишен одмор (К15)

​Вашите пријави испратете ги преку полето Брза Апликација!

Разгледување, селектирање и интервјуирање на пријавените кандидати ќе се врши во времетраење на огласот и по завршување на истиот. 

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде