Vrabotuvanje.com - Архитект-Дизајнер - Скопје - Саник Инженеринг ДООЕЛ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Архитект-Дизајнер

Скопје

Рок за пријавување:

 • Саник Инженеринг ДООЕЛ
 

Саник Инженеринг е компанија посветена на креирање и создавање на урбани и функционални станбени и деловни простори со уникатен дизајн...           
                
Нашиот тим од професионални и искусни архитекти при осмислувањето на објектите секогаш е инспириран и ги става во фокус желбите и потребите на купувачите.     

Нашата компанија постојано се стреми кон иднината, ги следи светските трендови во градежништвото и архитектурата. Препознатливи сме по квалитетот кој го создаваме со примена на современи стандарди и технологии во изградбата. 

Нашите проекти влеваат доверба во нашите клиенти преку создавање на трајни вредности за идни генерации.
 

САНИК ИНЖЕНЕРИНГ
има потреба од следната работна позиција

АРХИТЕКТ-ДИЗАЈНЕР

 

Потребни квалификации:

 • ВСС;
 • Минимум три години претходно работно искуство;
 • Искуство во проектирање на станбени објекти и ентериери;
 • Искуство во изработка на рендери;
 • Напредно познавање на работа со компјутери, задолжително познавање на ACAD програм, Archicad програм;
 • Напредно познавање на MS Office пакет;
 • Oдлично познавање на материјали;
 • Силни графички и 3Д способности;
 • Познавање на 3DS Max + Vray + Photoshop или SketchUp + Vray + Photoshop;
 • Одлично познавање на англиски јазик;
 • Познавање на законската регулатива од областа на градењето;
 • Возачка дозвола – Б категорија.

Личен профил:

 • Креативна, мотивирана, организирана  и амбициозна личност;
 • Да поседува чувство за дизајн, пропорции и композиција;
 • Одлични комуникациски способности;
 • Самоиницијативност;
 • Да презема одговорност;
 • Разработка на дизајн;
 • Разработка на технички цртежи;
 • Способност за работа во тим.
 •  

Доколку ги исполнувате условите и верувате дека сте вистинската личност за наведената работна позиција, испратете кратка биографија со назнака за позицијата, преку полето Брза Апликација.​

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Архитектура изнесува 25.340 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде