Vrabotuvanje.com - Комерцијалист - Велес, Кавадарци, Неготино и Св.Николе - Чеза Комерц ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Комерцијалист

Велес, Кавадарци, Неготино и Св.Николе

Рок за пријавување:

 • Чеза Комерц ДОО

 

 

ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО СКОПЈЕ-Компанија со дејност трговија со зрнести производи, семки, зачини, сушени плодови, масти, масла, адитиви, ароми и суровински материјал за слаткарство, пекарство, пивска и месна индустрија, индустрија за сокови и пакување, има потреба од:

КОМЕРЦИЈАЛИСТ ЗА РЕОН ВЕЛЕС, КАВАДАРЦИ, НЕГОТИНО, СВ.НИКОЛЕ- 1 ИЗВРШИТЕЛ
 

Услови:
 • Завршено средно образование, ВСС ќе се смета за предност;
 • Претходно работно искуство во трговија со прехрамбени проиводи -да ги познава продажните објекти;
 • Искуство со компјутер, активно познавање на MS Office
 • Возачка дозвола Б -категорија (активен возач)
 • Со живеалиште во еден од  горенаведените градови -Велес/Кавадарци/Неготино/Св.Николе

Одговорности и задачи:
 • Продажба на артикли од гамата на NUTINI I KIBELA
 • Грижа за наплата;
 • Следење на рутен план;
 • Следење на промени на пазарот;
 • Правење на PRICE RADAR
 • Комуникација со постоечки и стекнување на нови коминтенти;
 • Подобрување на пласман на артикли и нивни позиции;
 
Личен профил:
 • Одлични комуникациски и преговарачки вештини;
 • Мотивирана , динамична личност насочена кон подобри резултати;
 • Флексибилност за работа на терен;
 • Способност за индивидуална и тимска работа и градење на тимски дух;
 • Деловна култура;
 
Доколу овој Оглас е предизвик за Вас, Вашата професионална биографија (CV) и Писмо за мотивација можете да ги испратите преку полето Брза Апликација со задолжителна назнака на апликацијата “ЗА ОГЛАС ЗА КОМЕРЦИЈАЛИСТ ЗА РЕОН ВЕЛЕС”.
 
Напомена:
Кандидатите кои не ги исполнуваат бараните услови кои се наведени во Огласот се молат да не аплицираат;
САМО апликациите кои ќе влезат во потесен круг, ќе бидат контактирани.
Апликациите без назнака нема да бидат разгледани.
 
 
ЧЕЗАКОМЕРЦ ДОО Скопје
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Останато изнесува 22.029 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде