Vrabotuvanje.com - Асистент за дигитален маркетинг - Скопје - ВРАБОТУВАЊЕ ОНЛИНЕ ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Асистент за дигитален маркетинг

Скопје

Рок за пријавување:

 • ВРАБОТУВАЊЕ ОНЛИНЕ ДОО

ВРАБОТУВАЊЕ ОНЛИНЕ ДОО

поради зголемување на својот тим, има потреба од вработување на:

АСИСТЕНТ ЗА ДИГИТАЛЕН МАРКЕТИНГ

Главни задачи и одговорности:

 • Објавување вести, информации, известувања и сл.;
 • Креирање на секојдневна содржина на интернет портал;
 • Пишување PR текстови за клиенти;
 • Споделување на содржина на социјални медиуми;
 • Следење на актуелните новитети и промени на пазарот на труд;
 • Учество во регионални ПР активности и организација на конференции.

Пожелни вештини и способности:

 • Познавање на социјални медиуми (Facebook, Twitter, Instagram и LinkedIn);
 • Креативна личност, со професионален однос, лојалност и посветеност;
 • Одлично изразување, пишување и copywriting вештини: способност да се пишуваат вести, информации, статуси и постови за интеракција на следбениците;
 • Брзина, активност и познавање на темата Човечки ресурси и Пазар на труд.

Очекувани квалификации:

 • ВСС;
 • Познавања од областа на дигитален маркетинг и социјални медиуми;
 • Напредно познавање на англиски јазик;
 • Одлично познавање на MS office;
 • Предходно работно искуство на иста или слична работна позиција.

Во тој случај Ве покануваме да ја пратите Вашата апликација со Професионална биографија преку полето

"БРЗА АПЛИКАЦИЈА"

со назнака за позицијата "Асистент за дигитален маркетинг"
најдоцна до 15.04.2021.

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Маркетинг, ПР и Медиуми изнесува 28.527 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде