Vrabotuvanje.com - Сметководител - Скопје - БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Сметководител

Скопје

Рок за пријавување:

 • БРИКО МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ СКОПЈЕ

БРИКОЛАЖ има потреба од следната работна позиција:

СМЕТКОВОДИТЕЛ

Основни квалификации:

 • Високо образование - Економси факултет;
 • Лиценца за овластен сметководител;
 • Активно познавање на англиски јазик;
 • Активно работење со апликациите од Microsoft Office пакетот;
 • Задолжително претходно работно искуство од минимум 3 (три) години.

Дополнителни услови и предности:

 • Добра вербална и пишана комуникација;
 • Способност за индивидуална и тимска работа;
 • Водење на комплетно финансиско и материјално сметководство согласно позитивните законски прописи;
 • Секојдневно водење на трговските книги;
 • Сите видови на финансиски и консалтинг услуги;
 • Изготвување на финансиски извештаи, обрасци и друга сметководствена документација, пријави и нивно поднесување до соодветните органи/институции;
 • Изготвување и поднесување на завршна сметка;
 • Административна работа;
 • Активно познавање и следење на новите законски прописи;
 • Апликантите кои што имаат познавање од изработка на завршни пресметки ќе имаат предност.
 

Ве покануваме, доколку сте заинтересирани, пратете Ваша апликација со професионална биографија преку полето "Брза Апликација"!

Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Економија, Финансии и Сметководство изнесува 28.521 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде