Vrabotuvanje.com - Електро инженер - Велес - БРАКО ДОО
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Електро инженер

Велес

Рок за пријавување:

 • БРАКО ДОО


БРАКО ДОО Велес, за потребите на службата за Електро одржување има потреба од:
 

ЕЛЕКТРО ИНЖЕНЕР

 

Работни задачи:

 • Го координира тимот за одржување
 • Планира, организира и координира задачи за одржување согласно план и процедури за одржување
 • Води контрола на опремата, вработените и буџетот во службата
 • Води грижа за објекти и инфраструктура
 • Контактира и се координира со добавувачи на опрема и делови
 • Предложува проекти, решенија за поефикасно и поекономично работење на процеси и опрема
 • Изготвува извештаи и води документација
 • Изработува соодветна техничка документација и процедури за одржување на нова опрема

Потребно образование и способности:

 • ВСС – Факултет за електротехника и информациски технологии
 • Претходно работно искуство од најмалку 3 години искуство во индустриско одржување или сличен сектор
 • Познавање на програмирање на индустриски контролери
 • Познавање на принципи на функционирање на електрични системи кои се употребуваат во индустриска електрика
 • Познавање на апликативен софтвер за цртање на шеми од електрика и електроника
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање на работа со канцелариски софтвер
 • Структурален пристап и способност за расудување
 • Подготвеност за работа во динамична средина
 • Ефективност, ефикасност и одговорност при исполнувањето на обврските
 • Посветеност, мотивираност, иницијативност
 • Тимска работа и кооперативност

Вештини:

 • Способност за работа во динамична и тимска средина
 • Способност за работа под притисок
 • Добри организациски способности
 • Позитивен пристап кон работата
 • Способност за иновативно решавање на проблеми

Што нудиме:

 • Можност за работа во современа работна средина и на уникатна проблематика
 • Можност за постојано надградување и напредок во кариерата
 • Компетитивен социјален пакет
 • Соработка со интернационални докажани партнери
 
Само кандидатите кои ќе влезат во потесна селекција ќе бидат контактирани.
 
Прашања и повеќе информации на тел. 075 293 691.
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Електротехника изнесува 22.219 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде