Vrabotuvanje.com - Интерен специјалист за продажба - Скопје - ДС СМИТХ
Сподели
Tweet
Сподели
Испрати на пријател

Интерен специјалист за продажба

Скопје

Рок за пријавување:

 • ДС СМИТХ
 
DS Smith  е водечка европска компанија за производство на амбалажа приспособена на барањата од клиентот со нагласок на врвниот дизајн и локална услуга близу просториите на клиентот. Со портфолио на производи кое опфаќа транспортно пакување, продажно пакување, промотивно пакување и пакување за изложување, приспособено заштитно пакување и индустриско пакување, DS Smith  ги задоволува сите барања на пазарот. На глобално ниво делува во четири дивизии: амбалажа, рециклирање и хартија. 
 
Со тим од над 28.000 ентузијасти за амбалажа низ целиот свет, нашата цел е нашите вработени да се чувствуваат ценети и да го прифатат тоа што ние како бизнис имаме за цел да го оствариме. Силно ја поддржуваме важноста на внатрешната култура која се фокусира на амбиција и чесност.
 
Ги поттикнуваме вработените да ги прифатат нашите пет основни вредности: да се грижиме, да си задаваме предизвици, да ни веруваат, да реагираме, да сме упорни. Овие основни вредности не водат при донесување на одлуки и ги обликуваат политиките и праксите на компанијата. Ова ни овозможува успешно да ги оствариме нашите стратешки цели и да ги задоволиме потребите на сите наши заинтересирани страни. Повеќе информации на www.dssmith.com

 
DS Smith Скопје вработува:
Интерен специјалист за продажба
 
 
Очекуваме да аплицираат енергични и позитивни кандидати, со силни персонални карактеристики, ентузијасти и со одлични комуникациски способности. 

 
Потребни квалификации:
 • Универзитетска диплома од областа на економијата, технички факултети 
 • Работно искуство во продажба 2 години
 • Одлично познавање на англиски јазик
 • Одлично познавање на работа на компјутер ( Ms Office)
 • Справување со комплексни ситуации
 • Почитување на дадени крајни рокови и поддршка на соодветниот сектор
 • Желба за учење и надоградување
 • Возачка дозвола – активен возач
 
Вашите одговорности:
 • Одржува континуитет во работењето со постоечки купувачи и спроведува нарачки за нови купувачи, 
 • Реализација на работни налози за купувачи
 • Обезбедува ефикасна континуирана поддршка и соработка со останатите колеги од тимот
 • Комуникација и примање нарачки од купувачи
 • Континуирана и квалитетна комуникација со купувачи
 • Анализи за остварување на месечните планови  
 • Квалитетно извршување на работните задачи и почитување на крајни рокови
 • Дисциплина и желба за развој
 • Почитување на интерните правила и стандарди на работа, како и кодексот на однесување
 • Учење и самостојно работење во сектор продажба
 
Што нудиме: работа во интернационална компанија, во динамична атмосвера, со можност за персонален и професионален развој.
Доколку ги исполнувате наведените карактеристики, доколку сте комуникативна личност, со силни интерперсонални карактеристики, флексибилни, спремни за учење и тимска работа
 
АПЛИЦИРАЈТЕ !!!
 
Испратете Ваша биографија и мотивациско писмо, преку полето Брза Апликација не подоцна од 15.04.2021
 
Кандидтите кој успешно ќе го поминат процесот на преелиминација ќе бидат контактирани телефонски. Задолжително наведете за која работна позиција аплицирате.

 
Брза апликација
Испрати на пријател Принтај

СПОРЕДЕТЕ ЈА ВАШАТА ПЛАТА

Просечната плата во категоријата
Продажба изнесува 22.310 MKD.

Дознај ја платата за посакуваната позиција според твоите квалификации!

Започни

Vrabotuvanje.com.mk користи колачиња (анг. cookies) за да ви овозможи подобро корисничко искуство. Со продолжување на прегледувањето на страницата се согласувате со употребата на колачиња. Повеќе за тоа можете да прочитате овде